Reteaua Corect

Înot: Daniel Martin, medaliat cu aur la Cupa Mondială de la Kazan

Scris de newsreporter in 02 noiembrie 2019 la 12:04, in Sports. 740 vizualizari Intra in discutie Taguriaur, cupa mondiala, Daniel Martin, inot, kazan, medalie shortlinkhttp://crct.ro/nvdg

Înotătorul român Daniel Martin a câştigat proba de 200 m spate, vineri, la Cupa Mondială de la Kazan (Rusia), potrivit site-ului Federaţiei Internaţionale de Nataţie (FINA), citat de Agerpres, scrie Hotnews.ro.

Martin, sportiv calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a fost cronometrat cu timpul de 1 min 58 sec 42/100, fiind urmat în clasamentul final de japonezul Sunama Keita (1 min 59 sec 17/100) şi de rusul Grigoriy Tarasevich (1 min 59 sec 88/100).
La 100 m fluture, Daniel Martin s-a clasat pe locul 24, cu timpul de 55 sec 60/100.
Ultima etapă a Cupei Mondiale din acest an are loc în perioada 1-3 noiembrie, la Kazan, cu participarea a circa 300 de sportivi, mai scrie Agerpres.