Reteaua Corect

Fanatik: “Stancu a fost singurul jucator bun de la Galatasaray!”

Cotidianul sportiv turc “Fanatik” scrie ca atacantul roman Bogdan Stancu a fost singurul jucator bun al lui Galatarasay Istanbul in meciul pierdut, cu scorul de 2-3, in fata lui Gaziantepspor, in prima mansa din sferturile de finala ale Cupei Turciei. Sursa citata a adaugat ca Stancu a inscris un gol de generic.

Bogdan Stancu Bogdan Stancu
Sursa imagine: click.ro

"Stancu a fost singurul jucator bun de la Galatasaray si a marcat un gol de generic", scrie Fanatik, care mentioneaza ca portarul Robinson Zapata, pe langa faptul ca a primit trei goluri, a avut si o interventie la un adversar in urma careia s-ar fi putut acorda penalty. "Galatasaray isi revine", a titrat Milliyet, care adauga ca Stancu a aratat ca ar putea ramane in echipa in sezonul viitor, ceea ce nu se poate spune si despre o alta noua achizitie a clubului din Istanbul, Kurtulus Yekta. Fotomac considera ca Gica Hagi a gresit schimband pozitiile jucatorilor si introducandu-l in joc pe Milan Baros. Fotomac mai scrie ca Stancu pare sa fie un fotbalist bun si a avut un sut "super" la golul pe care l-a marcat, iar portarul Zapata a primit trei goluri, dar a avut si interventii frumoase. Cotidianul Vatan scrie ca daca Galatasaray nu a reusit sa invinga la Gaziantep, desi a inscris doua goluri, inseamna ca echipa are o problema in ceea ce priveste calitatea. "In afara de Stancu, nu a existat in teren un jucator de calitate care sa poata reprezenta echipa Galatasaray. In aceasta echipa, unii jucatori pot evolua bine daca ii iei individual, dar la un loc este imposibil sa obtii rezultate. Stancu trebuie separat de acest grup. Are faze de o calitate foarte buna si o inteligenta de joc cum nu mai este la Galatasaray. Ar straluci si mai mult intr-o echipa organizata", mentioneaza Vatan. Jurnalul Aksam aminteste ca jucatorul Cenk Tosun, care a inscris doua goluri in poarta lui Galatasaray a fost dorit de clubul din Istanbul in perioada de transferuri. Galatasaray a renuntat sa il achizitioneze pe Tosun, de la Eintracht Frankfurt, din cauza pretului de 300.000 de euro al acestuia, iar jucatorul a ajuns la Gaziantepspor.

1.

Bogdan Stancu, la primul gol pentru Galata. Vezi aici golul superb!

Publicat in 03 februarie 2011 la 22:56

Folosit pentru prima data titular, Bogdan Satcu a marcat in aceasta seara un gol pentru Galatasaray, care a pierdut in deplasare, 2-3, meciul cu Gaziantepspor, din prima mansa a sferturilor de finala din Cupa Turciei. Gica Hagi i-a folosit din primul minut si pe ceilalti doi jucatori veniti in aceasta iarna din Liga I, Zapata si Culio.

2.

Bogdan Stancu: „M-am bucurat de gol doar cinci minute!”

Publicat in 04 februarie 2011 la 11:59

Atacantul roman Bogdan Stancu a declarat, dupa primul sau gol marcat pentru Galatasaray Istanbul, ca nu s-a putut bucura de reusita decat cinci minute, pana cand adversarii au inscris si ei. Stancu a marcat golul de 1-2 in meciul Gazientepspor – Galatasaray, scor 3-2, din prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Turciei.