Reteaua Corect
22 aprilie 2017

Au fost stabilite semifinalele UEFA Champions League

/cugetliber.ro

Real Madrid-Atletico Madrid şi AS Monaco-Juventus Torino sunt meciurile din semifinalele Ligii Campionilor, informează Mediafax.

Citeste mai departe »
20 aprilie 2017

Lyon și Beșiktaș, excluse din următoarea competiție europeană

/maramedia.ro

Comisia de disciplină a UEFA a anunțat miercuri că grupările Olympique Lyon și Beșiktaș Istanbul vor fi excluse din următoarea competiție europeană la care se vor califica, cu o perioadă de probațiune de doi ani, în urma incidentelor produse la meciul de săptămâna trecută din turul sferturilor de finală ale Europa League, scrie Agerpres.

19 aprilie 2017

Atletico Madrid, prima echipă calificată în semifinalele Ligii Campionilor

/bucurestifm.ro

Atletico Madrid este prima echipă calificată în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, marți seara, după ce a terminat la egalitate cu Leicester City, 1-1 (1-0), în deplasare, în manșa secundă a sferturilor de finală, scrie Agerpres.

Real Madrid a învins Bayern Munchen şi s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor

/jurnalul.ro

Formaţia Real Madrid a câştigat, marţi, pe teren propriu, după prelungiri, scor 4-2 (1-2), împotriva echipei Bayern Munchen, în manşa retur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, şi a obţinut calificarea în semifinalele competiţiei, cu scorul general de 6-3, transmite Mediafax.

14 aprilie 2017

După 31 de ani, Berlusconi a vândut AC Milan

/jurnal.md

De acum e oficial! AC Milan şi-a schimbat acţionariatul şi a trecut de la Fininvest, firmă deţinută de Silvio Berlusconi, la chinezii de la Rossoneri Sport Investment Lux, scrie Mediafax.

Anderlecht a remizat cu Manchester United, în sferturile Europa League

/huff.ro

Anderlecht Bruxelles a a terminat la egalitate cu Manchester United, 1-1, joi seara, pe teren propriu, în prima manșă a sferturilor de finală ale Europa League, informează Agerpres.

13 aprilie 2017

Real Madrid a învins-o pe Bayern cu 2-1, la Munchen, în sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid a învins-o pe Bayern Munchen cu scorul de 2-1 (0-1), miercuri seara, în deplasare, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după o repriză secundă excelentă, scrie Agerpres.

Borussia Dortmund - AS Monaco 2-3, în sferturile Ligii Campionilor

/telegrafonline.ro

AS Monaco a învins-o în deplasare pe Borussia Dortmund cu scorul de 3-2 (2-0), miercuri seara, într-un meci din prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, care trebuia să aibă inițial marți, dar a fost amânat din cauza unor explozii care au avut loc lângă autocarul echipei germane, transmite Agerpres.

12 aprilie 2017

Juventus - FC Barcelona 3-0, în sferturile Ligii Campionilor

/ziuaveche.ro

Juventus a învins-o pe FC Barcelona la scor de forfait, 3-0 (2-0), marți seara, la Torino, în prima manșă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, informează Agerpres.

6 aprilie 2017

Naționala României a coborât pe locul 47 în clasamentul FIFA

/sport.ro

Naționala României a coborât opt locuri și ocupă poziția a 47-a în clasamentul Federației Internaționale de Fotbal (FIFA), dat publicității joi, informează Agerpres.

29 martie 2017

Brazilia, prima echipă calificată la Cupa Mondială 2018

/hotnews.ro

Selecționata Braziliei, cvintuplă campioană mondială, a devenit prima echipă calificată la Cupa Mondială de fotbal din 2018, după victoria cu scorul de 3-0 înregistrată în fața reprezentativei Paraguayului, marți la Sao Paulo, în cadrul preliminariilor zonei sud-americane, transmite Agerpres.

27 martie 2017

Selecționerul Olandei, Danny Blind, demis după înfrângerea cu Bulgaria

/looktv.ro

Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de ''portocala mecanică'' în fața Bulgariei (0-2), în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a anunțat federația batavă, citată de AFP, scrie Agerpres.

17 martie 2017

Care sunt echipele ce s-au calificat în sferturile Europa League

/hyperflash.ro

Ajax, Anderlecht, Olympique Lyon, Manchester United şi Schalke 04 sunt echipele care au obţinut, joi, calificarea în sferturile de finală din Europa League, la capătul meciurilor desfăşurate cu începere de la ora 22:05, scrie Mediafax.

15 martie 2017

Calificare istorică pentru Leicester City în sferturile Ligii Campionilor

/ziuadecj.ro

Leicester City, campioana Angliei, a reușit o calificare istorică în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, marți seara, după ce a învins formația spaniolă Sevilla FC cu scorul de 2-0 (1-0), pe teren propriu, în manșa secundă a optimilor, informează Agerpres.

9 martie 2017

FC Barcelona, calificare de senzație în sferturile Ligii Campionilor, după 6-1 cu PSG

/sport.ro

FC Barcelona a reușit o calificare de senzație în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, pe Camp Nou, după o victorie incredibilă cu scorul de 6-1 (2-0) în fața formației Paris Saint-Germain, care câștigase cu 4-0 în turul optimilor, informează Agerpres.

2 martie 2017

Antrenorul Luis Enrique a anunțat că se va despărți în vară de FC Barcelona

/fluierul.ro

Antrenorul echipei spaniole de fotbal FC Barcelona, Luis Enrique, aflat în funcție din 2014 și al cărui contract expiră în luna iunie, a anunțat, miercuri seara, că va părăsi postul la finalul sezonului, transmite AFP, conform Agerpres.

1 martie 2017

Președintele FIFA vrea "9 sau 10" echipe din Africa la Cupa Mondială

/independent.md

Președintele FIFA, Gianni Infantino, dorește ca Africa să fie reprezentată de "9 sau 10" selecționate la Cupa Mondială de fotbal, începând cu ediția 2026, informează AFP, potrivit Agerpres.

17 februarie 2017

Europa League - Victorii importante pentru Anderlecht și Fiorentina

/sptfm.ro

Anderlecht și Fiorentina, echipe la care joacă fotbaliști români, au obținut victorii importante, joi seara, în meciurile din prima manșă a șaisprezecimilor de finală ale Europa League, informează Agerpres.

16 februarie 2017

Liga Campionilor: Real Madrid a învins Napoli, scor 3-1; Bayern a câştigat cu Arsenal, scor 5-1

/mondonews.ro

Real Madrid, deţinătoarea Ligii Campionilor, a învins, miercuri, pe teren propriu, formaţia Napoli, cu scorul de 3-1, iar Bayern Munchen a câştigat, pe Allianz Arena, meciul jucat împotriva echipei Arsenal, scor 5-1, în manşa tur a optimilor de finală ale competiţiei, scrie Mediafax.

8 februarie 2017

FC Barcelona s-a calificat cu emoții în finala Cupei Spaniei

/zhd.ro

Echipa FC Barcelona, deținătoarea trofeului, s-a calificat cu emoții în finala Cupei Spaniei la fotbal, în urma rezultatului de egalitate, 1-1, înregistrat pe teren propriu în fața formației Atletico Madrid, marți seara, în manșa secundă a semifinalelor competiției, scrie Agerpres.