Reteaua Corect

Liga I: Gaz Metan Mediaș - Pandurii 1-3

Scris de newsreporter in 10 septembrie 2016 la 09:33, in Fotbal intern. 328 vizualizari Intra in discutie Tagurigaz metan medias, liga I, pandurii targu jiu, scor shortlinkhttp://crct.ro/noVt

Pandurii Târgu Jiu a învins-o în deplasare pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 3-1 (2-1), vineri, în primul meci din etapa a 7-a a Ligii I de fotbal, transmite Agerpres.

Sursa imagine: proalba.ro

Gaz Metan a marcat prima, în minutul 21, când Llullaku a transformat un penalty. Pandurii a revenit grație dublei lui Țucudean (34, 43). Tot Țucudean a pasat decisiv la golul lui Mrzljak din al patrulea minut de prelungire, când oaspeții evoluau în zece oameni după eliminarea lui Pițian din minutul 77, pentru o intrare dură.

Pandurii, neînvinsă în deplasare în actualul sezon, a acumulat 12 puncte și se află provizoriu pe locul 3.

Gaz Metan, a cărei apărare a arătat multe slăbiciuni în acest meci, rămâne pe locul 8, cu 8 puncte.

CS Gaz Metan Mediaș — CS Pandurii Târgu Jiu 1-3 (1-2), Stadion "Gaz Metan" — Mediaș
Au marcat: Azdren Llullaku (21 — penalty), respectiv George Țucudean (34, 43), Filip Mrzljak (90+4)
Arbitru: Radu Petrescu (București); arbitri asistenți: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureti), Andrei Constantinescu (București); arbitru de rezervă: Dan Grigore Botescu (București)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) — CCA, Marian Ivan (Brașov) — LPF
Cartonaș roșu: Andrei Pițian (Pandurii, 77)