Reteaua Corect

Liga I: CFR Cluj - ASA Târgu Mureș 2-0

Scris de newsreporter in 18 februarie 2017 la 11:10, in Fotbal intern. 119 vizualizari Intra in discutie TaguriASA Târgu Mureș, cfr cluj, fotbal, liga I shortlinkhttp://crct.ro/nq85

CFR Cluj a învins-o pe ASA Târgu Mureș cu scorul de 2-0 (0-0), vineri, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal, informeaza Agerpres.

Sursa imagine: psnews.ro

CFR s-a impus prin golurile marcate de croatul Tomislav Sorsa (57), la doar două minute de la intrarea sa pe teren, și de internaționalul de tineret Adrian Constantin Alexandru-Păun (67).

CFR a acuzat neacordarea unui penalty în minutul 11, când francezul Billel Omrani a fost faultat în marginea careului de grecul Rougalas.

Cristian Bud a irosit o mare ocazie pentru clujeni (38), iar șutul lui Omrani din marginea careului a fost respins de portarul Eduard Pap (65).

ASA a avut o șansă bună prin Bănel Nicoliță (45+1), iar Bâtfoi (52) a ratat incredibil deschiderea scorului singur cu portarul în cinci metri.

În tur, CFR a câștigat cu 3-1 la Târgu Mureș.

ASA are un egal și două eșecuri în ultimele trei etape, fără a marca vreun gol. CFR e neînvinsă în 2017, cu două victorii și un egal.

CFR 1907 Cluj — ASA Târgu Mureș 2-0 (0-0), Stadion "Dr. Constantin Rădulescu" — Cluj-Napoca, 20,00)
Au marcat: Tomislav Sorsa (57), Adrian Constantin Alexandru-Păun (67).
Arbitru: George Rădulescu (București); arbitri asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui), Ionuț Marius Bobe (Videle); arbitru de rezervă: Iulian Dima (București)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) — CCA, Marian Ivan (Brașov) — LPF