Reteaua Corect

Barcelona, victorie dificilă cu Dinamo Kiev

Scris de newsreporter in 05 noiembrie 2020 la 10:43, in Sports. 390 vizualizari Intra in discutie Taguribarcelona, dinamo kiev, meci shortlinkhttp://crct.ro/nwUe

FC Barcelona a tremurat serios pentru o victorie cu Dinamo Kiev pe Camp Nou (2-1), Ter Stegen fiind cel mai bun om al gazdelor (a avut mai multe parade formidabile portarul catalanilor), scrie Hotnews.ro.

Rezultatele zilei de miercuri în Champions League.

Messi a deschis scorul în minutul 5 din penalti, iar meciul părea să se ducă spre o victorie la scor a catalanilor. Cu toate că Barca a avut ocaziile ei de gol (Griezmann a ratat incredibil în prima parte a meciului), Dinamo Kiev a impresionat pe Camp Nou.
Ter Stegen a fost incredibil la revenirea în poarta catalanilor, intervențiile acestuia determinând presa internațională să-l declare cel mai bun om al gazdelor în confruntarea cu trupa lui Mircea Lucescu.
Pique a făcut 2-0 în minutul 65, dar cu toate acestea gazdele nu au fost lipsite de emoții pe finalul partidei. Tsigankov (75) a redus din diferență, iar Ter Stegen a impresionat prin reflexele sale formidabile.
S-a încheiat până la urmă 2-1, iar Barcelona are trei victorii din tot atâtea partidei disputate în Grupa G din Champions League (formața lui Ronald Koeman a arătat cu adevărat bine într-un singur meci: victoria de la Torino cu Juventus).