Reteaua Corect

Wimbledon - ordinea de joc ziua a 2a

Iata si meciurile care sunt azi in desfasurare pe arenele de la Wimbledon:

John-Isner John-Isner
Sursa imagine: wimbledon.spec2010.com

ARENA CENTRALA:

1. Aravane Rezai (FRA) vs Serena Williams (USA) [7]

2. Mikhail Kukushkin (KAZ)  vs Roger Federer (SUI) [3]

3. Jeremy Chardy (FRA)  vs Novak Djokovic (SRB) [2]  

TERENUL NR. 1:

1. Andreas Beck (GER)  vs Andy Roddick (USA) [8]

2. Caroline Wozniacki (DEN) [1] vs Arantxa Parra Santonja (SP)

3. Robin Soderling (SWE) [5] vs Philipp Petzschner (GER) 

TERENUL NR. 2

1. Radek Stepanek (CZE) vs Fernando Verdasco (SP) [21]

2. Magdalena Rybarikova (SVK) vs Victoria Azarenka (BLR) [4]

3. James Ward (GBR) vs Michael Llodra (FRA) [19]

4. Na Li (CHN) [3] vs Alla Kudryavtseva (RUS) 

TERENUL NR. 3

1. Jelena Jankovic (SRB) [15] vs Maria Jose Martinez Sanchez (SP)

2. Ivan Ljubicic (CRO) vs Marin Cilic (CRO) [27]

3. David Ferrer (SP) [7] vs Benoit Paire (FRA)

4. John Isner (USA) vs Nicolas Mahut (FRA)

5. Mathilde Johansson (FRA) vs Heather Watson (GBR)

TERENUL NR. 4 :

1. Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) [14] vs Lesia Tsurenko (UKR)

2. Edouard Roger-Vasselin (FRA) vs Gilles Simon (FRA) [15]

3. Juan Monaco (ARG) vs Mikhail Youzhny (RUS) [18]

4. Alejandro Falla (COL) vs Jurgen Melzer (AUT) [11]

5. Olga Govortsova (BLR) vs Agnieszka Radwanska (POL) [13]

 

TERENUL NR. 5 :

1. Barbora Zahlavova Strycova (CZE) vs Aleksandra Wozniak (CAN)

2. Kateryna Bondarenko (UKR) vs Alize Cornet (FRA)

3. Florian Mayer (GER) [20] vs Daniel Evans (GBR)

4. Kevin Anderson (RSA) vs Illya Marchenko (UKR)

5. Lourdes Dominguez Lino (SP) vs Romina Oprandi (ITA)

TERENUL NR. 6:

1. Rebecca Marino (CAN) vs Patricia Mayr-Achleitner (AUT)

2. Tobias Kamke (GER) vs Blaz Kavcic (SLO)

3. Xavier Malisse (BEL) vs Mischa Zverev (GER)

4. Alexandr Dolgopolov (UKR) [22] vs Fernando Gonzalez (CHI)

5. Kristina Barrois (GER) vs Petra Cetkovska (CZE) 

TERENUL NR. 7:

1. Kai-Chen Chang (TPE) vs Marina Erakovic (NZL)

2. Sandra Zahlavova (CZE) vs Iveta Benesova (CZE) T/F 2/1

3. Ricardo Mello (BRA) vs Frank Dancevic (CAN)

4. Florent Serra (FRA) vs Andreas Haider-Maurer (AUT)

5. Jie Zheng (CHN) vs Zuzana Ondraskova (CZE) 

TERENUL NR. 8:

1. Daniela Hantuchova (SVK) [25] vs Vitalia Diatchenko (RUS)

2. Olivier Rochus (BEL) vs Kenny De Schepper (FRA)

3. Somdev Devvarman (IND) vs Denis Gremelmayr (GER)

4. Sabine Lisicki (GER) vs Anastasija Sevastova (LAT)

5. Anastasia Rodionova (AUS) vs Andrea Hlavackova (CZE)

TERENUL NR. 9:

1. Sania Mirza (IND) vs Virginie Razzano (FRA)

2. Jaroslav Pospisil (CZE) vs Victor Hanescu (ROU) T/F 4/6 1/2

3. Rik De Voest (RSA) vs Ruben Ramirez Hidalgo (ESP)

4. Ivan Dodig (CRO) vs Ryan Harrison (USA)

5. Coco Vandeweghe (USA)  vs Eleni Daniilidou (GRE) 

TERENUL NR. 10:

1. Irina Falconi (USA) vs Stephanie Dubois (CAN)

2. Carlos Berlocq (ARG) vs Karol Beck (SVK)

3. Kirsten Flipkens (BEL) vs Shuai Peng (CHN) [20]

4. Grigor Dimitrov (BUL) vs Cedrik-Marcel Stebe (GER)

5. Lucie Safarova (CZE) [31] vs Lucie Hradecka (CZE) 

TERENUL NR. 11

1. Simona Halep (RO) vs Bojana Jovanovski (SRB)

2. Andrey Golubev (KAZ) vs Guillermo Garcia-Lopez (ESP) [26]

3. Andreas Seppi (ITA) vs Albert Montanes (SP)

4. Anastasiya Yakimova (BLR) vs Sofia Arvidsson (SWE)

5. Alona Bondarenko (UKR) vs Jarmila Gajdosova (AUS) [27]  

TERENUL NR. 12

1. Naomi Broady (GBR) vs Anne Keothavong (GBR)

2. Ivo Karlovic (CRO) vs Janko Tipsarevic (SRB) [23] T/F 1/0

3. Elena Baltacha (GBR) vs Mona Barthel (GER)

4. Kei Nishikori (JPN) vs Lleyton Hewitt (AUS)

5. Ana Ivanovic (SRB) [18] vs Melanie Oudin (USA)

 TERENUL NR. 14:

1. Petra Kvitova (CZE) [8] vs Alexa Glatch (USA)

2. Sergiy Stakhovsky (UKR) vs Daniel Cox (GBR)

3. Bernard Tomic (AUS) vs Nikolay Davydenko (RUS) [29]

4. Samantha Stosur (AUS) [10] vs Melinda Czink (HUN)

5. Klara Zakopalova (CZE)  vs Emily Webley-Smith (GBR)

TERENUL NR. 15:

1. Vera Dushevina (RUS) vs Roberta Vinci (ITA) [29]

2. Arnaud Clement (FRA) vs Lukasz Kubot (POL) 

3. Igor Andreev (RUS)  vs Teymuraz Gabashvili (RUS)

4. Ernests Gulbis (LAT)  vs Dmitry Tursunov (RUS)

5. Anabel Medina Garrigues (SP)  vs Julia Goerges (GER) [16]

TERENUL NR. 16:

1. Vania King (USA) 1 vs Petra Martic (CRO)

2. Juan Ignacio Chela (ARG) [25] vs Marinko Matosevic (AUS) 

3. Viktor Troicki (SRB) [13] vs Maximo Gonzalez (ARG)

4. Nicolas Almagro (ESP) [16] 8 vs Jarkko Nieminen (FIN)

5. Tamarine Tanasugarn (THA)  vs Yaroslava Shvedova (KAZ)

TERENUL NR. 17:

1. Vesna Dolonts (RUS)  vs Nadia Petrova (RUS) 84

2. Ayumi Morita (JPN)  vs Tamira Paszek (AUT) 

3. Adrian Mannarino (FRA)  vs Conor Niland (IRL)

4. Go Soeda (JPN)  vs Jo-Wilfried Tsonga (FRA) [12]

5. Misaki Doi (JPN)  vs Bethanie Mattek-Sands (USA) [30]

TERENUL NR. 18:

1. Stephanie Foretz Gacon (FRA) vs Andrea Petkovic (GER) [11]

2. Juan Martin Del Potro (ARG) [24] vs Flavio Cipolla (ITA)

3. Marcos Baghdatis (CYP) [32] vs James Blake (USA)

4. Marion Bartoli (FRA) [9] vs Kristyna Pliskova (CZE)

TERENUL NR. 19:

1. Tsvetana Pironkova (BUL) [32] vs Camila Giorgi (ITA)

2. Robin Haase (NED)  vs Pere Riba (SP) 

3. Yen-Hsun Lu (TPE)  vs Tommy Robredo (SP)

4. David Nalbandian (ARG) [28] vs Julian Reister (GER)

5. Maria Kirilenko (RUS) [26] vs Alberta Brianti (ITA)

Meciuri in asteptare:

Nu inainte de ora 17.00

Anna Chakvetadze (RUS)  vs Maria Sharapova (RUS) [5]

Angelique Kerber (GER) 29 vs Laura Robson (GBR)

Dominika Cibulkova (SVK) [24] vs Mirjana Lucic (CRO)

Polona Hercog (SLO)  vs Johanna Larsson (SWE)

Evgeniya Rodina (RUS)  vs Chanelle Scheepers (RSA)

Irina-Camelia Begu (RO)  vs Flavia Pennetta (ITA) [21], dupa cum ne informeaza sursa tennispanorama.com

Intra in discutie:
Pentru a putea intra in discutie trebuie sa fii autentificat ca utilizator CorectNews.
Daca nu ai cont, da click aici. Daca ai deja cont, da click aici.

Twitter is down for the moment!

CorectBusinessbeta

Afla tot despre business din cele 7 sectiuni ale site-ului AICI

CorectPoliticsbeta

Afla tot despre politica in cele 4 sectiuni ale site-ului AICI

CorectSocialbeta

Afla tot despre societate in cele 8 sectiuni ale site-ului AICI

CorectScITbeta

Afla tot despre stiinta din cele 5 sectiuni ale site-ului AICI

CorectSportsbeta

Afla tot despre sport din cele 9 sectiuni ale site-ului AICI

CorectLifestylebeta

Afla tot despre felul de trai din cele 7 sectiuni ale site-ului AICI

CorectArtsbeta

Afla tot despre arta in cele 6 sectiuni ale site-ului AICI

CorectDiasporabeta

Afla tot despre diaspora din cele 4 sectiuni ale site-ului AICI

CorectBooks »

Cumpara carti digitale la un pret mult mai bun decat cele clasice!

CorectBazaar »

Schimbi, vinzi si cumperi orice

Urmareste-ne pe:

© Copyright Corect 2010. Toate drepturile rezervate.