Reteaua Corect

Gimnastul Marius Berbecar, locul doi in finala la paralele, la Cupa Mondiala de la Glasgow

Gimnastul roman Marius Berbecar a incheiat pe locul doi finala de la paralele din cadrul Cupei Mondiale de la Glasgow. Concursul a fost castigat de slovenul Mitja Petrovsek, cu punctaj 15.450, romanul Marius Berbecar primind 15.350.

foto.intlgymnast.com foto.intlgymnast.com

Marius Berbecar a fost singurul gimnast roman care a urcat pe podium, sambata, la Cupa Mondiala de la Glasgow, ceilalti colegi ai sai prezenti in finale la sarituri, sol si cal cu manere nereusind clasarai mai bune decat locul patru. Marius Berbecar (foto) a obtinut medalia de argint in finala la paralele, terminand concursul cu punctaj 15.350, la o sutime in spatele invingatorului, slovacul Mitja Petrovsek.
In finala concursului de sarituri, Marius Berbecar s-a clasat pe locul 4, cu nota 15.662, iar Cristian Bataga a terminat pe 8, ultimul, cu nota 14.737. La cal cu manere, Ovidiu Buidoso s-a clasat pe locul 7, aceeasi pozitie pe care a incheiat Vlad Cotuna in finala de sol.